Strona główna » Produkty dla kotów i kociarzy » Gadżety dla kota, które go uszczęśliwią

Gadżety dla kota, które go uszczęśliwią

Gadżety dla kota

Na starcie wspólnego życia z mruczkiem potrzebujemy dla niego podstawowej wyprawki. To jest oczywiście niezbędne minimum. Jednak istnieją również ciekawe gadżety dla kota, które nie są obowiązkowe na liście do kupienia, ale na pewno uszczęśliwią Twojego mruczącego przyjaciela. Zobacz najlepsze z nich.

Podgrzewane legowisko

Mruczki są z natury ciepłolubne. W chłodne dni szukają na czas drzemki najcieplejszego miejsca w domu. I nie zawsze będą to Twoje kolana.

Mimo, że nie wszystkie koty lubią spać na dedykowanym zwierzętom posłaniu, to podgrzewane legowisko przypadnie do gustu zapewne każdemu.

Przezroczysty karmnik dla ptaków

Jeśli Twój kot jest niewychodzący i spędza całe dnie w domu to możesz urozmaicić mu życie przyczepiając do szyby przezroczysty karmnik dla ptaków.

Będzie mógł obserwować żerujące ptaszki z bliskiej odległości, jednocześnie w zachowaniu bezpieczeństwa dla obu stron. Do tego dokarmiając ptaki pomagasz im przetrwać zimę.

Tunel dla kota          

Koty uwielbiają chować się i zwiedzać różne zakamarki. Im bardziej dopasowane miejsca tym lepiej. Dlatego Twój mruczek z pewnością pokocha pluszowy tunel.

Odpowiednio wąska przestrzeń a ścianki są mięciutkie w dotyku. Tunel może służyć nie tylko do zabawy, ale również jako miłe miejsce do drzemki. Ależ przyjemnie…

Fontanna dla kota

Płynąca woda wydaje się być kotu świeższa niż stojąca w misce. Dlatego, aby zachęcić swojego kota do picia wody warto sprezentować mu poidełko w formie fontanny.

Ceny i wielkości są różne, ale warto wybrać taką, która posiada filtry. Wyłapie on drobinki kurzu czy sierść, która może spaść do wody z pijącego pyszczka mruczka.

Kocimiętka w sprayu

Kocimiętka wprowadza większość kotów w miły trans. Działa na większość dorosłych kotów. Jeśli chodzi o małe kocięta to mogą nią nie być zainteresowane.

Dostępna jest w różnych formach, a jedną z wygodniejszych jest kocimiętka w sprayu. Można nią spryskać zabawki lub inne gadżety dla kota, aby umilić mu korzystanie z nich.

Siedzisko na szybę

Świetnym gadżetem dla kota, zwłaszcza, jeśli nie wychodzi na dwór jest mata do leżenia zaczepiana na szybę. Kot ma dzięki temu ciekawy punkt obserwacyjny tego, co dzieje się na zewnątrz a przy tym nie rusza się z cieplutkiego domu.

Jeśli chcesz uszczęśliwić swojego kota to daj mu choć namiastkę przebywania w naturze. Może się wygrzewać na słoneczku, obserwować ptaki czy przechodzących koło domu ludzi i zwierzęta. Będzie się czuł jak prawdziwy król miejskiej dżungli patrząc na wszystko z góry.

Plecak-transporter – gadżet dla kota ciekawego świata

Marzą Ci się wspólne spacery z kotem, ale on nie lubi chodzić na smyczy? A nawet jeśli lubi, to nie jest wytrzymały na aż tak długie wędrówki, jakie mu serwujesz (np. wyprawy górskie)?

Wtedy świetnie sprawdzi się plecak do transportowania kota. Możesz dzięki niemu razem z futrzastym przyjacielem poznawać i podziwiać świat.

Gadżety dla kota do zabawy

Koty potrzebują uwagi i zabawy. Powinniśmy mu poświęcić codziennie czas na wspólne szaleństwa. Jednak w bardziej „zabiegane” dni możemy się też wesprzeć zabawkami interaktywnymi, które zajmą kota nawet bez naszego udziału.

Świetną opcją jest skacząca ryba, która pochłonie Twojego kota przez dłuższą chwilę. Jest niedroga, a potrafi sprawić wiele przyjemności mruczkowi.

Pomysłową zabawką interaktywną jest też zdalnie sterowana zabawka Trixie. Potrafi z powodzeniem zastąpić harce z ręczną wędką dla kotów, nie angażując tak nas przy tym osobiście.

Droższą, ale ciekawą pozycją jest zabawka dla kota sling. Dostarczy rozrywki nie tylko mruczkowi, ale również obserwującym całe zamieszanie opiekunom.

Masz już przedstawione w artykule gadżety dla kota, a może znasz jeszcze inne ciekawe propozycje? Podziel się w komentarzu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *