Furminator dla kota

Furminator dla kota

Furminator dla kota ma za zadanie zapanować nad wypadającą sierścią mruczka. Jak się sprawdza w praktyce, na co zwrócić uwagę i czy faktycznie jest godny polecenia w każdym przypadku? No i co na taki rodzaj pielęgnacji futra powiedziałby sam kot? Ten artykuł pomoże Ci rozwiać wątpliwości, jeśli zastanawiasz się nad zakupem furminatora.

Uwaga!!! To NIE JEST artykuł sponsorowany lub napisany w ramach jakiejkolwiek współpracy z marką FURminator®. Jest to materiał oparty na własnej opinii i wiedzy. Niektóre hiperłącza w treści mogą być linkami partnerskimi i jeśli dokonasz zakupu za ich pośrednictwem otrzymamy drobną prowizję. Nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami dla Ciebie, a czasami nawet oznacza zniżkę.

Furminator dla kota – co to właściwie jest?

Furminator dla kota to rodzaj trymera, którego funkcją jest usuwanie martwych włosów z podszerska. Redukuje nadmiar sierści bez naruszania zewnętrznej warstwy futra zwierzęcia (tzw. warstwy okrywowej). Ma więc za zadanie ograniczenie uporczywego wypadania sierści przede wszystkim w okresie linienia, ale nie tylko.

Furminator dla kota jest narzędziem, które ma za zadanie redukować ilość „luźnych” włosów z podszerstka nawet o 90%. Furminator jest przeznaczony nie tylko dla mruczków, ale również dla psów i małych zwierząt futerkowych. Jednak należy dobrać odpowiednią wersję do swojego pupila.

Furminator dla kota a jego komfort i bezpieczeństwo

Furminator dla kota w bezpieczny sposób usuwa włosy z podszerstka, nie uszkadzając przy tym ani sierści kota, ani jego skóry. Do tego pobudza naturalną produkcję oleju, który chroni naskórek i pomaga w utrzymaniu zdrowego futra.

Aby używanie furminatora było dla kota komfortowe należy go do niego stopniowo przyzwyczaić. Niektóre mruczki od razu polubią nawet dłuższe sesje, ale te „nietykalskie” mogą potrzebować więcej czasu.

Jeśli Twój kot jest wielbicielem długiego głaskania to prawdopodobnie od razu złapie „flow” we wspólnych chwilach z furminatorem i będzie to dla niego prawdziwa przyjemność.

Jednak jeśli mruczek nie przepada za dotykaniem najlepiej jest podejść do tematu strategicznie. Początkowo warto robić bardzo krótkie sesje wyczesywania furminatorem, aby powoli go przyzwyczajać. Warto wybierać do tego momenty, w których jest zrelaksowany lub senny.

W czasie, kiedy kot jest nastawiony na aktywną zabawę lepiej nie zmuszać go do leżenia w bezruchu podczas czesania. Może chcieć wyrywać się z rąk i wyrobić sobie ogólnie negatywne wrażenia z pielęgnacji furminatorem.

Docelowo furminator dla kota korzysta się maksymalnie 1-2 razy w tygodniu. Przeczesywanie powinno trwać około 10-20 minut w ramach jednej sesji.

Trzeba również pamiętać, aby przed użyciem furminatora przeczesać sierść okrywową np. szczotką dla kota. Jest to konieczne, aby nie tworzyły się kołtuny na futerku.

Jaki furminator dla kota wybrać?

Decydując się na zakup furminatora należy również pamiętać, aby wybrać odpowiedni rozmiar i dopasować do długości sierści. FURminator® można podzielić na cztery główne opcje do wyboru spośród narzędzi do wyczesywania podszerstka:

FURminator® to produkt oryginalny, którego nazwa jest zastrzeżona przez twórcę produktu i marki. Jednak w sieci pojawiają się również podróbki imitujące wyroby autentycznego producenta. Podrobione furminatory z logiem FURminator® są oczywiście jakościowo dużo gorsze. Trafiając na podróbkę bardzo niskiej jakości można zniszczyć kotu sierść, a nawet zrobić mu krzywdę.

Dlatego najlepiej uważać na fałszywki dostępne w internecie i wybierać tylko oryginalne produkty marki FURminator®. Prawdziwe furminatory znajdziesz przykładowo na stronach sklepów:

Można również porównać aktualne ceny furminatora w poszczególnych sklepach internetowych dzięki wyszukiwarce Ceneo.pl.

Podsumowanie

Regularne używanie furminatora pomoże nie tylko ograniczyć ilość sierści w domu, ale również chroni przed niebezpiecznym tworzeniem się kul włosowych w układzie pokarmowym kota. Martwe włosy dostają się do kociego organizmu podczas codziennego wylizywania futerka.

Aby zadbać o to, żeby nasz kot nie uległ zakłaczeniu należy go między innymi cyklicznie szczotkować. Furminator dla kota jest jedną z opcji, która pozwoli pozbyć się niechcianej martwej sierści zarówno na samym mruczku, jak i na rzeczach w mieszkaniu.

FURminator® oczywiście jak każdy produkt ma też pewne wady. Nie jest uniwersalnym i jedynym potrzebnym narzędziem do pielęgnacji futra kota. Jest jedynie częścią zestawu przydatnego w dbaniu o sierść pupila.

Nadal będziesz potrzebować szczotki lub zgrzebła do przeczesywania kota. Do utrzymania czystości w domu ze zwierzakiem przydadzą się również wałek do sierści i odkurzacz. Jednak dzięki furminatorowi dużo rzadziej będziesz musiał/-a z nich korzystać.

A Ty już testowałeś/-aś furminator? Jeśli tak to koniecznie daj znać w komentarzu jakie Ty i Twój kot macie z nim doświadczenia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *