Strona główna » Pielęgnacja kota » Wypadanie sierści u kota – jak temu zaradzić?

Wypadanie sierści u kota – jak temu zaradzić?

Jak się pozbyć sierści kota - usuwanie sierści

Wypadanie sierści u kota, a zwłaszcza w nadmiarze może stanowić problem w codziennym życiu z mruczącym przyjacielem.

Wiadomo, że każdy kociarz kocha głaskać i przytulać się do mięciutkiego futerka swojego pupila. Jest to niezaprzeczalna przyjemność i nie ma co z tym dyskutować.

Jednak kocia sierść ma też swoje wady. O ile futro prezentuje się naprawdę dobrze na kocie, to niestety nie wygląda za dobrze na sofie, dywanie, kocu czy ubraniach.

Wypadanie sierści u kota – sposoby na przeciwdziałanie

Przede wszystkim warto zapobiegać znacznemu wypadaniu sierści u kota dopóki jest jeszcze na naszym pupilu. W dużej mierze zależy to od ogólnego stanu zdrowia naszego zwierzaka. Mamy na to wpływ dzięki odżywianiu go wysokiej jakości bezzbożową karmą dla kota.

Warto dodatkowo suplementować swojego pupila przekąskami z kwasami omega pozyskanymi głównie z oleju łososia. To naprawdę działa cuda jeśli chodzi o ograniczenie do minimum wypadanie sierści u kota. Zobacz: przekąski i suplementy omega dla kotów.

Do tego regularne szczotkowanie pomoże zebrać odczepione włoski, zanim znajdą się na meblach czy ciuchach. Warto w tym celu użyć specjalnej szczotki dla kotów do sierści okrywowej.

W kolejnym etapie można zastosować furminator, który skutecznie usuwa również podszerstek. Ważne, aby dobrać odpowiednie narzędzie do długości sierści. Dostępne są różne rozmiary – furminator dla kotów krótkowłosych oraz furminator dla kotów długowłosych.

Ku uciesze kociarzy-czyściochów są obecnie można kupić wiele wynalazków ułatwiających usuwanie sierści z kota. Do nowocześniejszych należy przykładowo elektryczna szczotka odkurzająca sierść.

Zastosowanie jednocześnie kilku zabiegów, pozwolą na zminimalizowanie „sypania się” sierści z naszego kota po całym mieszkaniu. Dzięki temu można nie tylko zaoszczędzić czas na sprzątaniu, ale również ograniczymy połykanie kłaczków podczas codziennej pielęgnacji futerka przez kota, których nadmiar może być niebezpieczny dla jego zdrowia.

Jak się pozbyć sierści z kota z tekstyliów

Na rynku dostępne są obecnie rewelacyjne akcesoria do sprzątania sierści, które oszczędzają czas i dają szybkie efekty. Mogą stanowić skuteczne uzupełnienie tradycyjnego sprzątania. Są to między innymi:

Aby pozbyć się włosków z tkanin, warto do prania warto użyć płynu antyelektrostatycznego lub kulek do zbierania sierści (tzw. antykłaczki). Obejdzie się bez dodatkowych zabiegów jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami suszarki bębnowej, która ogólnie wygładza ciuchy, ale również znakomicie rozprawia się z przyczepionymi do nich kłaczkami i sierścią.

Usuwanie sierści – podsumowanie

Na szczęście przystrzyżenie zwierzęcia przez groomera na tzw. „zero” (0 mm) nie jest jedyną skuteczną metodą ograniczającą obecność sierści w naszym domu.

Naprzeciw oczekiwaniom kociarzy borykających się na co dzień z usuwaniem sierści, producenci prześcigają się w coraz to efektywniejszych rozwiązaniach tego problemu. Warto rozejrzeć się jakie są dostępne metody i wybrać dla siebie odpowiednie, które uproszczą mieszkanie z kotem.

A Ty jakie stosujesz metody na pozbycie się niechcianej sierści?

1 odpowiedź do “Wypadanie sierści u kota – jak temu zaradzić?”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *